Box jako vhodná průprava pro hokejisty

Byla by chyba, kdybychom se zde na webu zabývali pouze hokejem. Hráč na ledě musí mít dokonalou fyzičku a jistě mi dáte za pravdu, že každý sport zapojuje a trénuje jiné svaly. Hokej sám o sobě vyžaduje výbušnost, aby byl hráč schopen rychle „vystřelit“ a vydat se za pukem. Podobnou výbušnost můžeme pozorovat např. u sprinterů. Zároveň však potřebuje i výdrž a vytrvalost.

Problém může nastat během letní pauzy, kdy kluziště obvykle nebývá v plném provozu a sportovec je tak odkázán na dřinu v posilovně. Jsou však i jiné možnosti, jak své tělo vytrénovat a připravit ho na další část sezony. Jednou z nich je trénink boxu, případně jeho bratříčku kickboxu a thajského boxu. Jediné vybavení, které budete potřebovat, je chránič zubů a boxerské rukavice. Vybavení pořídíte i za cenu do tisíce korun, což jsou někteří mladí hráči schopní utratit klidně o víkendu během party s kamarády.

Investice do rukavic se v dlouhém horizontu jistě vyplatí. Při tréninku boxu získáte nebývalou vytrvalost. Vypotíte litry tekutin a vaše svaly se vyrýsují, že se budete chtít v létě stále někde předvádět vyslečeni do půli těla. Při tréninku boxu zároveň budujte zdravé mentální návyky překonávání překážek a vystupování z tzv. komfortní zóny, kdy se mysl učí proaktivně využívat nepřjemných situací, aniž by člověk pociťoval výrazný strach, který by jej paralyzoval.

Box je vhodný sport pro přípravu hokejisty. Budete potřebovat jen chránič zubů a boxerské rukavice.

Jednoduše řečeno: box z vás udělá lepšího sportovce. Sice můžete namítat, že při tomto sportu můžete přijít o část své inteligence (přeci jen rány na hlavu dostanene relativně často), ale existují i jiné varianty jako je např. kickbox, kde mnohem častěji dostáváte rány do trupu těla nebo do nohou. Tento sport původem z USA je tedy vhodnou alternativou, kterou během letní přpravy můžete minimálně vyzkoušet.